Paleniska szamotowe

Do  pieco-kominków kaflowych będących w naszej ofercie polecamy kompleksowe rozwiązania firmowych wkładów stalowo-szamotowych oraz palenisk szamotowych, akumulacyjnych, murowanych. Oferowane rozwiązania proponujemy wyłącznie z firmowym montażem obudów kaflowych będących w naszej ofercie.

DOSTĘPNE WKŁADY O ZRÓŻNICOWANYCH MOCACH

dobierane indywidualnie do zapotrzebowania energetycznego, bryły kominka itp

Oferujemy paleniska stalowo-szamotowe o różnych mocach, różnym gabarycie, różnej wielkości przeszklenia.

Paleniska dobierane są do bryły kominka w sposób indywidualny, zgodnie z oczekiwaniami i budżetem Klienta. Wewnątrz komory paleniska jest naturalny szamot. Każde palenisko ma możliwości zamontowania dodatkowej masy akumulacyjnej w postaci nadstaw z betonu akumulacyjnego, bocznych zawieszek akumulacyjnych.

Wszystkie paleniska spełniają wymogi Ekoprojektu - ECODESIGN.

Projektujemy na wkładach kominkowych : Unico, Romotop, Hajduk, Hoxter, Brunner.

Do palenisk stalowo-szamotowych mogą być zastosowane krążki akumulacyjne, waga krążka 65 kg. Cena jednego krążka 300,00 zł brutto.

Przykład nadstaw akumulacyjnych.

01 paleniska duze i male

Opcje wyposażenia palenisk akumulacyjnych.

Każda z propozycji wkładu oraz paleniska może być wyposażona w elektroniczne sterowanie procesem spalania - optymalizator mocy, który steruje dolotem powietrza do spalania, kontrolując i usprawniając proces spalania. Na wlocie spalin do komina umieszczana jest termopara kontrolująca temperaturę spalin na wlocie do komina. Dzięki sterownikowi oszczędzamy drewno, wydłużamy proces spalania, zwiększamy efektywność procesu spalania oraz kontrolujemy temparaturę spalin wchodzącą do komina. Zyskujemy czas i wygodę podczas użytkowania kominka.

Koszt optymalizatora 1000,00 zł brutto z montażem.

Sterownik do kominka akumulacyjnego

Drzwiczki wkładu stalowo-szamotowego oraz paleniska akumulacyjnego z szamotu mogą być wyposażone w nakładkę ozdobną w trzech wariantach do wyboru. Koszt drzwiczek ozdobnych 300,00 zł w wersji małej 350,00 zł brutto dla średniego paleniska,  400 zł dla dużego paleniska.

WZORY DRZWICZEK OZDOBNYCH DO PIECO - KOMINKA

- wzór drzewko

PRZYKŁADY PIEC-KOMINKÓW Z DRZWICZKAMI OZDOBNYMI.

Drzwiczki ozdobne - Agatka 2 podwyższona 02
Kominek Krzyś 02
Piec kaflowy Gdańsk
Malbork 2

Paliwo do naszych palenisk i wkładów

Drewno kominkowe

drewno liściaste

Brykiet do kominka

brykiet z drewna liściastego