Pieco-kominek kaflowy Nowodworski 2

Pieco-kominek kaflowy Nowodworski 2

kreseczka

obudowa kaflowa wraz z montażem:  26400,00 zł brutto

wkład kominkowy do tej realizacji: 7000,00 zł brutto

OFERUJEMY TAKŻE PROFESJONALNE ZESTAWY MONTAŻOWE NA TEN PIECO-KOMINEK KAFLOWY - ZAPYTAJ EKSPERTA - TEL 602 270 313 LUB WYŚLIJ ZAPYTANIE :biuro@kominkikowalski.pl

kreseczka

WKŁADY KOMINKOWE O MOCACH OD 2,5 do 13 kW SPEŁNIAJĄCE WYMOGI EKOPROJEKTU

/na zdjęciu prezentowany kolor specjalny za dopłatą/

Uwaga: kolor kafli na zdjęciach może nieznacznie odbiegać od koloru kafli w rzeczywistości. Zainteresowanym Klientom wysyłamy próbki kolorów kafli.

Dostępne kolory kafli.

Obudowa kaflowa i palenisko stalowo-szamotowe

Obudowa kaflowa wykonana jest ręcznie, nowoczesną metodą zduńską, z kafli w kolorze ecru – kafle ozdobne (istnieje możliwość wykonania pieco-kominka w innej kolorystyce oraz z kafli we wzorze kapliczka, rustykalnym lub z kafli gładkich), pochodzących z polskiej kaflarni z bogatą tradycją.

Uwaga: kolor kafli na zdjęciach może nieznacznie odbiegać od koloru kafli w rzeczywistości. Zainteresowanym Klientom wysyłamy próbki kolorów kafli.

Do tej obudowy zastosowane jest palenisko stalowo-szamotowe dostosowane do obudowy kaflowej o mocy 13 kW. Palenisko może być doposażone w dodatkową nadstawę z betonu akumulacyjnego, podnoszącą walory grzewcze i akumulacyjne pieco-kominka kaflowego. 1 szt. nadstawy akumulacyjnej waży 65 kg. Do tej obudowy mogą być zastosowane 4 szt. nadstaw akumulacyjnych. Po modyfikacji bryły tego pieco-kominka kaflowego mogą być zastosowane kolejne nadstawy z betonu akumulacyjnego.

PALENISKO STALOWO SZAMOTOWE Z MASAMI AKUMULACYJNYMI / GÓRNE NADSTAWY ORAZ ZAWIESZKI BOCZNE/

ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ WYKONANIA TEGO PIECO - KOMINKA KAFLOWEGO Z WKŁADEM KOMINKOWYM ELEKTRYCZNYM LUB WKŁADKĄ NA BIOETANOL. ZAPYTANIA PROSIMY KIEROWAĆ NA MAILA: biuro@kominkikowalski.pl lub pod numer telefonu 602 270 313

Charakterystyka
pieco-kominka Nowodworski

Obudowa kaflowa z kafli kominkowych
Wysokość: 237 cm
Szerokość w cokole dolnym: 96 cm
Głębokość w cokole dolnym: 60 cm

Nowodworski 2 przedmiotowa do tabeli głównej

Zalecane paliwo

Zalecane paliwo: sezonowane drewno liściaste i brykiet z drewna liściastego

paliwa-do-naszych-kominkow-piecow-kaflowych

O naszych pieco-kominkach.

Nasze pieco-kominki wykonane są z kafli piecowych pochodzących z polskich kaflarni z bogatą tradycją. Kafle cechuje wysoka estetyka i wyjątkowa trwałość. Od lat współpracujemy wyłącznie z kilkoma sprawdzonymi kaflarniami w Polsce. Kafle są masywne, bardzo trwałe, posiadają duże zdolności akumulacyjne. Obudowa kaflowa jest jedną z najlepszych w utrzymaniu obudów kominków. Kafle myjemy szmatką zwilżoną wodą lub przy użyciu delikatnego detergentu. Obudowa kaflowa jest bardzo wytrzymała i estetyczna i wyjątkowo prosta w utrzymaniu. Co ważne – nie wychodzi z mody, nie poddaje się trendom modowym i jest zawsze atrakcyjna.

Nasza Firma ma duże doświadczenie w technice kaflowej. Przez prawie 9 lat wykonaliśmy kilkaset kominków kaflowych w całej Polsce. Każdego roku oddajemy do użytku przeciętnie 50-70 kominków kaflowych. Stale udoskonalamy nasze rozwiązania, pamiętając jednak o najważniejszych zasadach: prostota rozwiązań, jakość użytych materiałów i jakość wykonanej usługi. Wszystkie te elementy wpływają na sposób użytkowania, jakość produktu i jego wieloletnią bezawaryjność.

Aktualnie w ofercie posiadamy prawie 60 modeli pieco kominków.

Pracujemy nowoczesną techniką zduńską , kafle łączone są masami klejowo-szamotowymi wysokiej jakości. Dodatkowo konstrukcja ścian kaflowych wzmocniona jest drutami. Między kaflami a paleniskiem jest pustka powietrzna, obudowa kaflowa posiada kafle konwekcyjne – nawiewno-wywiewne.

Dużą część prac montażowych wykonujemy we własnej montowni, dlatego skracamy do minimum czas pobytu na montażu u Klienta. Taki system pozwala uniknąć nadmiernego pylenia, brudzenia i hałasowania podczas montażu w domach Klientów.

Nowoczesny system zduński wypiera starą technologię swoją prostotą i niezawodnością, ale to co jest najważniejsze od lat pozostaje niezmienne – zdolności akumulacyjne i wyjątkowy urok kaflowych obudów pieców i kominków.

O akumulacji.

Nastawiamy się na walory akumulacyjne obudów kaflowych. Poza niewątpliwym walorem akumulacji ciepła w samych kaflach, stosujemy dodatkowo opcje akumulacyjne :

 1. Wszystkie paleniska doposażone są w naturalny szamot w komorze spalania / opcja bezpłatna / .
 2. Wypełniamy kafle dodatkowym szamotem, co znacznie podnosi ciężar akumulacyjny obudowy kaflowej / opcja bezpłatna /.
 3. Stosujemy nadstawy z betonu akumulacyjnego nad palenisko , gdzie 1 krążek akumulacyjny waży około 65 kg. Przeciętnie do obudowy mieszczą się 1,2, 3 lub 4 krążki akumulacyjne / cena 1 krążka akumulacyjnego 300 zł, dopłata wg ilości krążków mieszczących się w danej obudowie /.
 4. Montujemy też zawieszki boczne palenisk, które są wykonane z szamotu              / dopłata wg indywidualnej kalkulacji /.

 

Obudowa kaflowa wraz z dodatkowymi masami akumulacyjnymi waży przeciętnie od 400 do 1300 kilogramów, w zależności od wielkości bryły kominka.

Dzięki stosowanym technikom prostej, bezawaryjnej akumulacji nasze obudowy grzeją od kilku do kilkunastu godzin po spaleniu jednego załadunku 7-12 kg suchej brzozy lub brykietu z drewna liściastego.  Szeroki wybór obudów kaflowych, indywidualizacja zamówień daje duże możliwości w doborze palenisk , ich wielkości i mocy.

W pieco-kominkach kaflowych palimy oszczędnie , bo cyklicznie, średnio np. 2-3 razy na dobę , w kilkugodzinnych odstępach czasu. System akumulacji ciepła minimalizuje konieczność ciągłego spalania dużych porcji drewna. Oszczędzamy pieniądze, środowisko naturalne i własny czas. Możemy także spalać ciągle małe ilości drewna , uważając na przegrzanie obudowy kaflowej.

O paleniskach.

Każdy kominek z kafli ma zastosowany wkład z górnym odpalaniem, dolotem powietrza do spalania z zewnątrz / w pełni szczelny, do domów z rekuperacją /,  kurtyną napowietrzającą szybę, oraz naturalnym szamotem w komorze paleniska. Urządzenia grzewcze mają wysoką sprawność, są wykonane z wysokiej jakości stali kotłowej, proste, funkcjonalne i bezawaryjne. Wszystkie urządzenia spełniają wymogi ekporojektu, tzw Ecodesign. Ważną cechą jest ich ekologiczność. Górne odpalanie  stosu drewna– to czystsze spaliny, wyższa temperatura spalania, lepsze dopalanie, większa wydajność i sprawność, zmniejszenie ilości szkodliwych substancji do środowiska.

Wielkość paleniska, jego moc zależy od gabarytów obudowy, przewodu dymowego , możliwości montażowych itp. Paleniska są dobierane indywidulanie. Przeciętnie o mocach średnich między 7-12 kW. Do niektórych palenisk mogą być zastosowane drzwiczki ozdobne – dopłata 350 lub 400 zł, w zależności od wielkości drzwiczek paleniska.

System spalania i akumulacji może być wspomagany przez optymalizator mocy – elektroniczny sterownik polskiego producenta Tatarek. Sterownik pozwala na dobór mocy grzania, optymalizację temperatury spalin, oszczędność drewna, pomaga w utrzymaniu czystej szyby w palenisku, stabilizuje temperaturę w pomieszczeniu. Dodatkowy koszt 1000 zł.

O zaletach naszych palenisk.

 

 • W wybranych wkładach komora spalania bezpopielnikowa, z górnym zasilaniem w powietrze do spalania gwarantująca dobre dopalanie drewna, co wpływa na generowanie małych ilości popiołu z możliwością palenia na popiele przez długi okres czasu
 • górne rozpalanie to czyste spaliny, ekologiczny proces spalania, jeden załadunek drewna rozpalany od góry, bez konieczności otwierania drzwiczek podczas palenia
 • naturalny szamot wewnątrz komory spalania gwarantuje bezawaryjne działanie wkładu
 • strumienica powietrza skierowana na szybę zabezpiecza szybę przed zabrudzeniem
 • w wybranych demontowana drabinka przy szybie wkładu zapobiegająca przesuwaniu się drewna na szybę
 • podwójny deflektor spalinowy opóźniający drogę spalin podnoszący parametry grzewcze wkładu
 • palenisko szczelne z dolotem powietrza do spalania z zewnątrz, idealne do domów z rekuperacją
 • możliwość podpięcia elektronicznego sterowania procesem spalania gwarantującego wygodę użytkowania oraz duże oszczędności w ilości przepalanego drewna
 • możliwość doposażenia paleniska w szczelne, bezpieczne nadstawy akumulacyjne, absorbujące energię z rury spalinowej i boczne zawieszki akumulacyjne
 • nadstawy akumulacyjne znacznie zwiększają możliwości grzewcze paleniska, stabilizują temperaturę w obudowie kaflowej, magazynują energię na kolejne kilka godzin, co zwiększa walory grzewcze ciepłej obudowy kaflowej
 • walory akumulacyjne paleniska ograniczają zużycie drewna i ilości załadunków w trakcie doby
 • w wybranych wkładach w opcji drzwiczki ozdobne, podkreślające elegancję obudowy kaflowej, jak również osłaniające wnętrze paleniska w okresach spoczynku pieca czy kominka

 

O kaflach.

Kafle kominkowe występują w kilku wymiarach i bardzo bogatej kolorystyce / kilkadziesiąt kolorów szkliw /. Kilkanaście szkliw występuje w palecie kolorów podstawowych – bez dopłat. Jest też kilkadziesiąt kolorów szkliw palecie kolorów dopłatowych / szkliwa błyszczące specjalne, szkliwa matowe lub szkliwa strukturalne błyszczące i matowe, lub szkliwa z efektem cracle/. Ceny dopłat za szkliwienia indywidulane kalkulowane są osobno.

Cena obudowy kaflowej prezentowana jest w szkliwie błyszczącym, podstawowym , bez dopłat. Możemy także bez dopłat wybierać deseń kafla – gładkie, rustykalne lub kapliczka. Za dodatkową dopłatą mamy w ofercie kafle z ozdobne, ze zdobieniem 3 D – dopłata 50 zł do kafla. Malowane zdobienie 3D – dopłata 100 zł do kafla lub obrazek malowany na indywidulane zlecenie – dopłata 150 zł do ceny 1 kafla. Na zdjęciach kolory szkliw mogą odbiegać od ich faktycznej kolorystyki. Jest to zależne od wnętrza , w jakim jest fotografowany piec, intensywności oświetlenia i jej barwy. Na życzenie Klienta dosyłamy bezpłatnie próbki kolorów szkliw. Zapraszamy także do naszej firmy – na miejscu duża ekspozycja kafli i pełnej kolorystyki.

Podstawowe wielkości kafli: 22x22 cm, 22x25 cm, 22x28 cm.

Zakres możliwych zmian w bryle kominka:

- zmiana koloru kafli

- zmiana wzoru kafli

- zmiana gabarytu kafli

- dowolne łączenie wzorów kafli

- dowolne łączenie kolorów kafli w jednej bryle, np. półki, cokoły kaflowe w innej kolorystyce niż kafle bazowe

- zmiana wysokości, szerokości i głębokości obudowy kaflowej

- wykonanie kominka jako 4 ściany kaflowe, kominek wolnostojący / HIT akumulacyjny ! /

- górny lub boczny przyłącz spalinowy– rura spalinowa poza obudową z kafli

- projekt indywidualny obudowy kaflowej – wyślij maila z zapytaniem biuro@kominkikowalski.pl

 

O technice palenia.

W naszych pieco kominkach akumulacyjnych palimy:

- wyłącznie suchym, sezonowanym drewnem liściastym, lub brykietem z drewna liściastego.

- stos rozpalamy od góry

- palimy cyklicznie, w odstępach czasu co 6,8, lub 12 godzin w zależności od wielkości wkładu, zapotrzebowania na moc itp

- możemy rekreacyjnie spalać w sposób ciągły mniejsze porcje drewna, kontrolując przegrzanie obudowy kaflowej

Często zadawane pytania.

- jak długo czeka się na wykonanie kominka ? – około 3-6 msc od chwili zawarcia pisemnej umowy

-  ile trwa montaż ? – 1 lub 2 dni w domu Klienta

- co muszę udostępnić , zapewnić do montażu ? – dostęp do budynku, woda, temperatura wnętrza min +15 stopni, prąd, podłoże do montażu, dolot powietrza do spalania.

- czym oferta różni się ta oferta np. od oferty z marketów ? – jakość i ilość użytych materiałów i paleniska, jakość wykonania, rzetelność, wsparcie podczas eksploatacji, wyłącznie sprawdzone rozwiązania i technologie, indywidualne podejście do zamówienia, personalizacja obudowy kaflowej, np. kafle malowane na indywidualne zamówienie, z imionami, datami itp., profesjonalny montaż, gwarancja wykonanej usługi.

- czy mogę zamówić kominek bez faktury vat, „netto” ? – nie, wszystkie nasze realizacje są wprowadzane na rynek legalnie, zakup potwierdzony jest fakturą vat i pisemną umową.

 

 

Jak zamówić?

Aby zrealizować budowę pieca lub kominka kaflowego zapraszamy do kontaktu mailowego.

Na nasz adres biuro@kominkikowalski.pl wyślij zdjęcia sytuacji montażowej ze swojego domu - zrób kilka zdjęć miejsca pod kominek,  napisz jaki kominek lub piec kaflowy chciałbyś zamontować. Możesz dołączyć zdjęcie, lub numer zdjęcia z naszej galerii.

W mailu napisz lokalizację montażu, oczekiwany termin oraz  swój numer telefonu.

http://kominkikowalski.pl/kominki-kaflowe-galeria 

Zapraszamy także do działu: piece i kominki kaflowe.

http://kominkikaflowe.eu/kominki-piece-kaflowe

Skontaktujemy się z Tobą ! Zapraszamy !

 Jeśli masz dodatkowe pytania - dzwoń  602 270 313

Umów się na spotkanie w naszej Firmie ! kontakt Mateusz Kowalski 602 270 313

 

 

 

ZAPYTAJ O ZESTAW DO SAMODZIELNEGO MONTAŻU

NA TEN PIEC LUB KOMINEK KAFLOWY

SZYBKIE TERMINY REALIZACJI !

 tel 602 270 313  lub biuro@kominkikowalski.pl

Cena zawiera:

 • obudowa kaflowa wraz ze złożeniem i montażem
  u Klienta - wariant doklejany do ściany
 • izolacja ściany kominowej
 • montaż paleniska lub wkładu
 • rura spalinowa wraz z przyłączeniem
Nowodworski 2 przedmiotowa do tabeli głównej

Oferowana cena dotyczy budowy i montażu obudowy kaflowej u klientów indywidualnych, w budynkach mieszkalnych, o powierzchni użytkowej nie przekraczającej 300 m2 lub w lokalach mieszkalnych, o powierzchni użytkowej nie przekraczającej 150 m2, cena brutto, stawka VAT 8%.

Budowa i montaż obudowy kaflowej z tej oferty możliwa jest wyłącznie po wcześniejszym ustaleniu, czy spełnione są optymalne wymogi techniczne do budowy i montażu pieco-kominka kaflowego w domu klienta /komin, strop, odległości bezpieczeństwa, posadzka,  itp./.

Wystawiamy paragon lub fakturę vat. Podana cena brutto.

Więcej informacji pod numerem telefonu 602 270 313 lub 608 369 484