Paleniska szamotowe

Do  pieco-kominków kaflowych będących w naszej ofercie polecamy kompleksowe rozwiązania firmowych wkładów stalowo-szamotowych oraz palenisk szamotowych, akumulacyjnych, murowanych. Oferowane rozwiązania proponujemy wyłącznie z firmowym montażem obudów kaflowych będących w naszej ofercie.

DOSTĘPNE WKŁADY O MOCACH

mały 4-8 kW, średni 5-10 kW, duży 6-12 kW

Pierwszą propozycją jest wkład stalowo - szamotowy z wkładkami szamotowymi wewnątrz paleniska o grubości 4 cm, naturalny, trwały szamot, w dwóch kolorach jasnym oraz brązowym. Wkład wyposażony jest w podwójny deflektor spalinowy oraz dolot powietrza do spalania z zewnątrz jak również kurtynę powietrzną - system czysta szyba. Na zewnątrz korpusu wkładu kominkowego są radiatory stalowe, zwiększające powierzchnię grzewczą wkładu. 

dedykowane-do-kafli-palenisko-01

Do paleniska stalowo-szamotowego mogą być zastosowane krążki akumulacyjne, waga krążka 65 kg. Cena jednego krążka 200,00 zł brutto.

Pierwszy krążek koszt 300 zł brutto / cena ze stojakiem pod krążek/.

Palenisko stalowo+szamotowe z krążkami akumulacyjnymi

Kolejną propozycją jest palenisko akumulacyjne, ściany paleniska wykonane z naturalnego szamotu o grubości 10 cm, deflektor spalinowy, dolot powietrza do spalania oraz kurtyna powietrzna - system czysta szyba. To palenisko wyposażone jest w dodatkową nasadę akumulacyjną z szamotu do odzysku temperatury ze spalin. Nasada pionowa, bezwyczystkowa. Koszt paleniska z nasadą 4000,00 zł brutto.

Palenisko akumulacyjne z nasadą

Palenisko szamotowe, akumulacyjne, z naturalnego szamotu,

deflektor spalinowy, bezwyczystkowe, system czysta szyba,

dolot powietrza do spalania z zewnątrz

Szamotowe palenisko akumulacyjne - schemat: Kominki Kowalski

Zasada działania paleniska akumulacyjnego z naturalnego szamotu.

Wkrótce w ofercie piec kaflowy z wkładem z szybą narożną, Smart Hajduk, szyba w technologii bezramowej, duży, przestrzenny widok ognia. Idealne rozwiązanie dla miłośników nowoczesnych rozwiązań w połączeniu z klasyką i ponadczasowością kafli.

 

smart 2lt kominki radomsko

Smart 2 LT

smart 2 lt kominki radomsko

Smart 2 PT

Każda z propozycji wkładu oraz paleniska może być wyposażona w elektroniczne sterowanie procesem spalania - optymalizator mocy, który steruje dolotem powietrza do spalania, kontrolując i usprawniając proces spalania. Na wlocie spalin do komina umieszczana jest termopara kontrolująca temperaturę spalin na wlocie do komina. Dzięki sterownikowi oszczędzamy drewno, wydłużamy proces spalania, zwiększamy efektywność procesu spalania oraz kontrolujemy temparaturę spalin wchodzącą do komina. Zyskujemy czas i wygodę podczas użytkowania kominka.

Koszt optymalizatora 1000,00 zł brutto z montażem.

Sterownik do kominka akumulacyjnego

Drzwiczki wkładu stalowo-szamotowego oraz paleniska akumulacyjnego z szamotu mogą być wyposażone w nakładkę ozdobną w trzech wariantach do wyboru. Koszt drzwiczek ozdobnych 300,00 zł w wersji małej 350,00 zł brutto dla średniego paleniska,  400 zł dla dużego paleniska.

WZORY DRZWICZEK OZDOBNYCH DO PIECO - KOMINKA

drzwiczki ozdobne małego wkładu kominkowego

- wzór kluczyk i drzewko

drzwiczki ozdobne średniego wkładu kominkowego

- wzór drzewko

drzwiczki ozdobne średniego wkładu kominkowego

- wzór ornamentowy

drzwiczki ozdobne dużego wkładu kominkowego

- wzór drzewko

PRZYKŁADY PIEC-KOMINKÓW Z DRZWICZKAMI OZDOBNYMI.

Drzwiczki ozdobne - Agatka 2 podwyższona 02
Kominek Krzyś 02
Piec kaflowy Gdańsk
Malbork 2

Paliwo do naszych palenisk i wkładów

Drewno kominkowe

drewno liściaste

Brykiet do kominka

brykiet z drewna liściastego